Live Score

Με την ομάδα του Μαραντόνα ο Ατρόμητος, με Χιμπέρνιαν ή Ρούναβικ ο Αστέρας

 

Με την λευκορωσική Ντινάμο Μπρεστ, στην οποία είναι πρόεδρος ο Ντιέγκο Μαραντόνα θα παίξει ο Ατρόμητος για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Ο Αστέρας θα αντιμετωπίσει το νικητή του "ζευγαριού" ανάμεσα στη Χιμπέρνιαν από τη Σκωτία και την NSÍ Ρούναβικ από τις Νήσους Φερόε.

Λέτε να δούμε τον Ντιέγκο Μαραντόνα στο Περιστέρι; Η ομάδα της Λευκορωσίας την προεδρία της οποίας ανέλαβε πρόσφατα ο Αργεντινός, Ντινάμο Μπρεστ, και στην οποία αγωνίζεται ο Έλληνας στόπερ, Γιάννης Κάργας, θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa League (το πρώτο ματς στη Μπρεστ και η ρεβάνς στο Περιστέρι).

Ο Αστέρας θα τεθεί αντιμέτωπος είτε με τη Χιμπέρνιαν, είτε με τη NSÍ Ρούναβικ, οι οποίες αναμετρώνται στο δεύτερο προκριματικό γύρο. Ασφαλώς και η ομάδα της Σκωτίας είναι πιο ισχυρή σε σχέση με αυτή από τις Νήσους Φερόε κι έχει την προβάδισμα να "διασταυρωθεί" με την ομάδα της Τρίπολης (το πρώτο ματς εκτός και η ρεβάνς στην Αρκαδία).

Οι πρώτες αναμετρήσεις είναι 26 Ιουλίου και οι ρεβάνς στις 2 Αυγούστου. Η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο είναι στις 23 Ιουλίου και οι αναμετρήσεις 9 Αυγούστου (πρώτα ματς) και 16 Αυγούστου (ρεβάνς).

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (26 ΙΟΥΛΙΟΥ & 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ)

Γκλέναβον (NIR) / Μόλντε (NOR) - Ανόρθωση (CYP) / Λάτσι (ALB)

Banants (ARM) / Sarajevo (BIH) v Atalanta (ITA)

Birkirkara (MLT) / KÍ Klaksvík (FRO) / Žalgiris Vilnius (LTU) v Vaduz (LIE) / Levski Sofia (BUL)

Engordany (AND) / Folgore (SMR) / Kairat Almaty (KAZ) v AZ Alkmaar (NED)

Aberdeen (SCO) v Burnley (ENG)

Rudar Pljevlja (MNE) / Partizan (SRB) v Cefn Druids (WAL) / Trakai (LTU) / Irtysh (KAZ)

Balzan (MLT) / Keşla (AZE) v Milsami Orhei (MDA) / Slovan Bratislava (SVK)

Cliftonville (NIR) / Nordsjælland (DEN) v Shamrock Rovers (IRL) / AIK (SWE)

Rudar Velenje (SVN) / Tre Fiori (SMR) / Bala Town (WAL) v FCSB (ROU)

Hapoel Haifa (ISR) v Lahti (FIN) / Hafnarfjördur (ISL)

Levadia Tallinn (EST) / Dundalk (IRL) v AEK Larnaca (CYP)

Zaria Balti (MDA) / Górnik Zabrze (POL) v Budućnost Podgorica (MNE) / Trenčín (SVK)

Ferencváros (HUN) / Maccabi Tel-Aviv (ISR) v Radnički Niš (SRB) / UE Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT)

CSKA Sofia (BUL) / Riga (LVA) v Admira Wacker Mödling (AUT)

Spartak Subotica (SRB) / Coleraine (NIR) v Sparta Praha (CZE)

RB Leipzig (GER) v Liepāja (LVA) / Häcken (SWE)

Stjarnan (ISL) / Nõmme Kalju (EST) v København (DEN) / KuPS Kuopio (FIN)

Ufa (RUS) v Široki Brijeg (BIH) / Domžale (SVN)

Samtredia (GEO) / Tobol Kostanay (KAZ) v Pyunik (ARM) / Vardar (MKD)

Jagiellonia Białystok (POL) v Rio Ave (POR)

LASK Linz (AUT) v Lillestrøm (NOR)

Budapest Honvéd (HUN) / Rabotnicki (MKD) v Progrès Niederkorn (LUX) / Gabala (AZE)

Petrocub (MDA) / Osijek (CRO) v Rangers (SCO) / Shkupi (MKD)

B36 Tórshavn (FRO) / St Joseph's (GIB) / OFK Titograd (MNE) v Beşiktaş (TUR)

Dunajská Streda (SVK) / Dinamo Tbilisi (GEO) v Derry City (IRL) / Dinamo Minsk (BLR)

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (12 & 19 ΙΟΥΛΙΟΥ):

Στιάρναν (Ισλανδία) - Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) - Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) - Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) - Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)

Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) - Μόλντε (Νορβηγία)

Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) -  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)

Στούμπρας (Λιθουανία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Σιρόκι (Βοσνία) - Ντομτζάλε (Σλοβενία)

Ρέιντζερς (Σκωτία) - Σκούπι (ΠΓΔΜ)

Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) - Βιτόρουλ (Ρουμανία)

Σαμτρέντια (Γεωργία) - Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Μάριμπορ (Σλοβενία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Ουιπέστ (Ουγγαρία)

Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Τρέντσιν (Σλοβακία)

Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) - Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)

B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) - OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) - Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)

Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) - Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)

Πιούνικ (Αρμενία) - Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)

Κόνας Κουέι (Ουαλία) - Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Λάχτι (Φινλανδία) - Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Λουφτετάρι (Αλβανία)

Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) - Νόρντζελαντ (Δανία)

Μπάνατς (Αρμενία) - Σεράγεβο (Βοσνία))

Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) - Όσιγιεκ (Κροατία)

Ανόρθωση (Κύπρος) - Λάτσι (Αλβανία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Μπάλτζαν (Μάλτα) - Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) - Παρτίζαν (Σερβία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Ρίγα (Λετονία)

Μιλσάμι (Μολδαβία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) - UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

Λέχ Πόζναν (Πολωνία) - Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)

Τσιχούρα (Γεωργία) - Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) - Νάβρα Τρανς (Εσθονία)

Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) - Ίρτις (Καζακστάν)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)

Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

ÍBV (Ισλανδία) - Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)

Κοπεγχάγη (Δανία) - KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)

Λιεπάγια (Λετονία) - Χάκεν (Σουηδία)

  • 20/06/2018 - 15:32